Jak odkwasić organizm domowymi sposobami?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z konsekwencji zdrowotnych wynikających ze złego odżywiania. Bagatelizujemy kwestie żywieniowe, co bardzo często kończy się wręcz tragicznie.

Jedną z przypadłości, która ma miejsce niezwykle często jest tzw. zakwaszenie organizmu. Odczyn pH w organizmie powinien mieć wartość pomiędzy 7,35 a 7,45 (równowaga kwasowo-zasadowa). W przeciwnym wypadku, sprawność i funkcjonowanie naszego układu pokarmowego może zostać mocno ograniczona.

Jak odkwasić organizm? – Domowe sposoby.

Odkwaszanie organizmu to proces, który można skutecznie przeprowadzić w domu. Takie substancje jak soda oczyszczona, ocet jabłkowy, sok z cytryny czy sok z limonki są bowiem skutecznymi neutralizatorami kwasowości w organizmie. Poniżej kilka skutecznych receptur:

  • ¼ łyżki sody + 200 ml wody + 2 łyżki octu jabłkowego
  • sok z trzech cytryn + 200 ml wody
  • sok z jednej limonki + ¼ łyżki sody + 200 ml wody

Każde z wyżej wymienionych rozwiązań wymaga regularnego (codziennego stosowania). W zależności od poziomu zakwaszenia kuracja może trwać nawet kilka tygodni.

Jak odkwasić organizm? Gotowe suplementy diet.

Alternatywnym rozwiązaniem dla domowych sposobów na odkwaszanie organizmu jest stosowanie gotowych suplementów diet. To metoda, której skuteczność jest bardzo wysoka i przy tym niezwykle wygodna. Wystarczy bowiem spożywać 1-2 kapsułki dziennie, by utrzymać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie.

Jednym z suplementów diet, który cieszy się bardzo dobrą opinią jest Spirulin Plus. To kompozycja takich składników jak chlorella, spirulina czy mniszek lekarskich. Działa szybko i skutecznie. Poza funkcją odkwaszającą organizm pozwala pozbyć się nadmiarów wody z organizmu oraz nabrać sił witalnych.

Pacjenci chwalą Spirulin Plus za szybkość działania, brak skutków ubocznych oraz świetną skuteczność. Więcej na temat tego preparatu znajdą Państwo tutaj.

Related posts

Leave a Comment