Pryszcze na dekolcie

Kobiety za największy urodowy atut bardzo często uważają biust. Jędrne, duże piersi często stanowią wykładnik atrakcyjności. Nic więc dziwnego, że Panie przykładają tak dużą uwagę do wyglądu i ekspozycji swojego biustu.

Istnieją jednak defekty skórne, które mogą znacznie ograniczyć chęć eksponowania swojego biustu. Do najpopularniejszych zaliczamy rozstępy oraz pryszcze. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić temat pryszczy na dekolcie i odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące przyczyn, usuwania oraz tuszowania wyprysków pojawiających się w tym miejscu.

Pryszcze na dekolcie – przyczyny

Paradoksalnie – przyczyna występowania pryszczy na dekolcie wynika z faktu, iż tak często odsłaniamy tę część ciała. Przez to narażamy ją na wilgość i brud. Generujemy zatem wyśmienite warunki do powstawania pryszczy.

Pryszcze na dekolcie – pielęgnacja i usuwanie

W przypadku, gdy trądzik jest delikatny można spróbować na własną rękę usunąć wypryski z dekoltu. W przypadku zaawansowanego stanu zapalnego niezbędna jest pomoc dermatologa. Trądzik ten bowiem może być wynikiem zmian hormonalnych, choroby lub innych czynników, które trudno ustalić bez medycznej wiedzy.

Decydując się na indywidualną pielęgnację powinniśmy skorzystać z delikatnych detergentów (skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa): mydła i tonicu antybakteryjnego. Należy przemywać miejsce zmienione chorobowo: 2-3 razy dziennie.

Jako alternatywę można stosować domowe maseczki, płukanki oraz korzystać z produktów wykazujących działanie antybakteryjne, antyzapalne oraz wysuszające (np. Miód, sok z cytryny).

Jak zapobiegać występowaniu pryszczy?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią higienę miejsc narażonych na kontakt z naturalnie występującym brudem i zanieczyszczeniami. Stosowanie specjalnego mydła antybakteryjnego i tonicu do przemywania powinno być wystarczające.

Należy mieć również na uwadze fakt, iż pryszcze mogą być przyczyną nieodpowiedniego odżywiania (np nadwrażliwości organizmu na ostre potrawy) lub złego trybu życia (braku aktywności fizycznej). Jeśli będziemy zdrowo się prowadzić, ryzyko wystąpienia wyprysków na całym ciele znacznie zmaleje.

Related posts

Leave a Comment