Jak pozbyć się cellulitu domową metodą?

Niegdyś, gdy przemysł farmaceutyczno-kosmetyczny nie był tak rozwinięty jak ma to miejsce dzisiaj – bardzo często radzono sobie z problemami „na własną rękę”. Wszelkiego rodzaju defekty, takie jak cellulit eliminowano domowymi recepturami, które przekazywane były z pokolenia na pokolenie.

Owe metody były co prawda nie tak skuteczne jak rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną, ale całkowicie wystarczające. Cellulit eliminowano między innymi, poprzez zastosowanie peelingów i masek odżywiających.

Czy wiesz dlaczego masz cellulit?
Teorii na temat powstawania cellulitu było wiele. Dzisiaj możemy mieć pewność, bo przypuszczenia zostały potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi.

Cellulit w głównej mierze powstaje na skutek rozchwiania gospodarki hormonalnej. Kluczowe dla jego występowania jest poziom estrogenów (żeńskie hormony płciowe). Z tego też względu, cellulit to typowo kobieca przypadłość (tylko 3% mężczyzn boryka się z tym defektem).

Należy mieć jednak na uwadze, że hormony nie są jedynym czynnikiem kształtującym. Defekt ten może być również wynikiem:

 • Źle zbilansowanej i niepełnowartościowej diety
 • Braku ruchu (brak aktywności fizycznej)
 • Palenia papierosów (szkodliwe substancje w dymie tytoniowym)
 • Noszenia ubrań uciskających skórę (obcisłych)

Czy można zapobiec cellulitowi?
Niegdyś mało kto myślał o profilaktyce, gdyż nie było pewności co do przyczyn występowania defektu. Dzisiaj, takowe działania można podejmować, gdyż dają dobre efekty.

Do profilaktyki przeciw-cellulitowi zaliczyć należy przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia (dieta, aktywność fizyczna oraz brak używek) oraz masaże poprawiające ukrwienie i odżywianie skóry kwasem hialuronowym, kolagenem i innymi substancjami odżywczymi.

TOP 3 domowych metod na cellulit

 1. Maseczka z owoców awokado
  Wyciąg z awokado należy dokładnie wmasować w skórę zmienioną chorobowo i pozostawić na około 10-12 minut pod przykryciem.
 2. Peeling kawowy
  4 łyżeczki fusów z kawy należy wymieszać z oliwą z oliwek i wcierać w miejsce zmienione chorobowo przez około kwadrans.
 3. Naprzemienne prysznice
  Skórę zmienioną chorobowo należy naprzemiennie polewać ciepłą i zimną wodą, co doprowadzi do poprawy ukrwienia skóry.

 

Related posts

Leave a Comment