Czy można wybielić zęby domowymi sposobami?

Uśmiech jest nieodłącznym i niezwykle istotnym elementem naszego wizerunku. Dlatego też, dbanie o zęby jest naszym priorytetem. Niestety, bardzo często musimy pokutować za zaniedbania z przeszłości. Zażółcenia i przebarwienia to defekty, których eliminacja jest trudna, ale nie niemożliwa.

Ze szczególną łatwością zęby wybielimy w gabinetach stomatologicznych. Metoda naświetlania zębów pokrytych specjalistycznym żelem jest niezwykle skuteczna, ale przy tym droga. Z tego też względu, nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Alternatywnym rozwiązaniem mogą być tzw. domowe receptury – przekazywane z pokolenia na pokolenie. Poznajcie trzy najlepsze rozwiązania, które pozwolą Ci poprawić kolor zębów o nawet kilka tonacji.

Soda oczyszczona
Silnie działająca soda to rozwiązanie, które dedykowane jest osobom, które pragną natychmiastowej poprawy. Już po jednym szczotkowaniu można zauważyć znaczącą różnicę.

Niestety, soda oczyszczona może mieć negatywny wpływ na szkliwo zębów. Jeśli korzystamy z tego rozwiązania zbyt często – szybko może okazać się, że szkliwo uległo degradacji. Dlatego też, metodę tę można wykorzystywać sporadycznie.

Sok z cytryny
Silne właściwości rozjaśniające przebarwienia ma również sok z cytryny. Substancja ta jest znacznie bezpieczniejsza od sody oczyszczonej, mimo zawartości niezdrowych kwasów owocowych.

Sok z cytryny można wykorzystywać jako substancję do szczotkowania oraz w formie płukanek do zębów. Metoda pozwala poprawić kolor zębów o kilka tonacji, nawet w czasie jednego miesiąca.

Herbata z czystka
Czystek to substancja,która jest niezwykle popularna. Po te zioło sięga naprawdę mnóstwo ludzi. Wszystko za sprawą naprawdę szerokich właściwości pro-zdrowotnych. Herbata wspomaga układ odpornościowy, trawienny oraz jelitowy. Jest doskonałym rozwiązaniem na odkwaszenie i oczyszczenie organizmu.

Wybielanie zębów to tylko „skutek uboczny”, który po kilku tygodniach może być więcej niż zauważalny. Metoda ta pozwala na uzyskanie trwałego efektu.

Related posts

Leave a Comment