Cellulit – jak pozbyć się go w domu?

Zdeformowana tkanka tłuszczowa to nic innego jak cellulit. Określana mianem „skórki pomarańczowej” przypadłość zwykle dotyka kobiety. Cellulit to zaburzenie o charakterze kosmetycznym. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla zdrowia danej jednostki. Bardzo rzadko bywa bolesne.

Co kształtuje problem?
Poznanie przyczyn występowania cellulitu powinno stanowić pierwszy krok do jego eliminacji. Wszak, poprawna diagnoza pozwoli wyeliminować źródło i zatrzyma kształtowanie się zdeformowanej tkanki tłuszczowej.

Cellulit to przypadłość, która może być efektem wielu różnych czynników. Najczęściej wywoływana jest przez:

  • Zaburzenia w gospodarce hormonalnej
  • Stosowanie niewłaściwego jadłospisu
  • Brak aktywności fizycznej
  • Spożywanie nadmiernej ilości alkoholu
  • Kurację antykoncepcyjną
  • Palenie papierosów
  • Noszenie zbyt obcisłych ubrań

Gdzie najczęściej pojawia się cellulit?
Cellulit to przypadłość, która najczęściej pojawia się w: okolicach ud, pośladków, brzucha oraz lędźwi – czyli w miejscach, gdzie nagromadzenie tkanki tłuszczowej jest zdecydowanie największe.

Jak poradzić sobie z cellulitem nie wychodząc z domu?
Stosowanie domowych receptur w walce z cellulitem jest niezwykle powszechne. Wszak, są to metody o bardzo wysokiej skuteczności. Dlaczego więc mielibyśmy nich nie korzystać? W większości przypadków nie ma konieczności wydawania kroci na zabiegi medycyny estetycznej czy drogie kosmetyki.

Najpopularniejszym domowym sposobem na cellulit jest maseczka z fusów kawy. Przygotować ją możemy następująco: cztery łyżeczki fusów ze świeżo mielonej kawy należy wymieszać z odrobiną oliwy z oliwek, a następnie odstawić na kilka minut. Tak przygotowaną substancję należy wcierać kilka-kilkanaście minut w miejsce zmienione chorobowo.

Sporym zainteresowaniem cieszy się również peeling solny. Gruboziarnista sól w połączeniu z oliwą z oliwek lub olejkiem eterycznym, pozwala przeprowadzić skuteczny masaż.

Zastosowanie w domowym leczeniu znajdują również: masaże owocami awokado, naprzemienne prysznice oraz zmiana w trybie życia (zdrowsza dieta, brak używek oraz regularna aktywność fizyczna).

 

 

Related posts

Leave a Comment