Jak schudnąć w 7 dni?

Nadwaga to przypadłość, którą coraz częściej określa się chorobą cywilizacyjną. Ilość osób borykających się z nią wzrasta każdego roku. Szacuje się, że przez ostatnie 30 lat liczba ludzi z otyłością wzrosła dwukrotnie.

Wiele osób uważa, że odchudzanie to proces długotrwały. Czy mają racje? Czy odchudzanie w ciągu siedmiu dni jest możliwe? Czy jeden tydzień to wystarczająco, by zmienić swoją wagę? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tego artykułu.

Jak schudnąć w 7 dni?

Niestety – musimy przyznać rację ekspertom i dietetykom. Odchudzanie to proces długotrwały, wymagający wielu poświęceń. Jednakże odchudzanie w krótkim czasie jest możliwe, charakteryzuje się jednak efektem jojo. Oczywiście, nie mamy tutaj na myśli zrzucenia kilkunastu kilogramów, a zlikwidowanie małych fałdek w okolicach brzucha, ud i bioder. Jak tego dokonać?

Choć jesteśmy przeciwnikami wszelkiego rodzaju diet głodówkowych, to na krótkotrwały efekt wydają się być najlepszym rozwiązaniem. Trzeba jednak pamiętać, że są niebezpieczne dla zdrowia (osłabiają organizm) i w większości przypadków waga wraca po pewnym czasie do stanu pierwotnego.

Skuteczne i trwałe odchudzanie – jak?

Aby trwale pozbyć się zbędnych kilogramów i zapobiec efektowi jojo należy zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Należy zadbać, by dieta była obfita w węglowodany złożone, pełnowartościowe białko i zdrowe tłuszcze. Szczególnie powinno się unikać cukrów prostych (tzw puste kalorie), niezdrowych tłuszczy i niskowartościowego białka. Dlatego też fast-foody, słodycze i słodkie soki należy całkowicie odstawić.

Jadłospis powinien być tak skonstruowany, by jego bilans kaloryczny i odżywczy odpowiadał naszej wadze, wzrostowi oraz zapotrzebowaniu (tryb życia/pracy). Składać się powinien z sześciu posiłków spożywanych co maksymalnie 6 godzin. Należy również pamiętać o tym, by kolacja była wolna od węglowodanów (posiłek białkowy).

Przy odchudzaniu bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Wzmożony ruch zdecydowanie ułatwi spalanie tkanki tłuszczowej i przyśpieszy cały proces.

Related posts

Leave a Comment